Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

Aktualności

Informacja nt. pilotażowego projektu „Zielone Wsparcie”

baner zielone wsparcieOd grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie".

 

Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

1) faktycznie zamieszkują w budynku/lokalu mieszkalnym na terenie m.st. Warszawa, w którym nastąpiła trwała zmiana systemu ogrzewania na podstawie jednego z poniższych warunków:
a) są właścicielem budynku/lokalu mieszkalnego,
b) są użytkownikiem budynku/lokalu mieszkalnego na podstawie umowy z właścicielem, a także bezpośrednio ponoszą koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego, 
c) są najemcą budynku/lokalu mieszkalnego;

Czytaj więcej: Informacja nt. pilotażowego projektu „Zielone Wsparcie”

Pomoc osobom bezdomnym

baner bezdomnie

Osoba bezdomna – osoba niezamieszkująca w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i niezameldowaną na pobyt stały, w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności, a także osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym i zameldowaną na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania.

Czytaj więcej: Pomoc osobom bezdomnym

Z Tańcem i Muzyką przez Świat

Plakat Z tańcem i muzyką przez światOśrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie artystyczne pt. " Z Tańcem i Muzyką przez Świat".

Uroczystość odbędzie się w dniu 05.11.2017r. o godz. 17.30 w Sali Widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Vincenta van Gogha 1 w Warszawie.

Czytaj więcej: Z Tańcem i Muzyką przez Świat