Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

VI EDYCJA KONKURSU SENIORZY MAJĄ TALENT 2017

Zwiększ czcionkę:

Baner "Seniorzy Mają Talent"28 czerwca 2017 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury odbyła się VI edycja konkursu „Seniorzy Mają Talent”.

 

Celem konkursu była przede wszystkim zmiana stereotypowego postrzegania osób starszych oraz promocja amatorskiej twórczości artystycznej seniorów. Uczestnicy zmagali się w sześciu kategoriach: w tańcu, teatrze, kabarecie, literaturze (twórczość własna) oraz plastyce (a w niej: w fotografii, robótek ręcznych, malarstwie). Wydarzeniu przyświecała integracja środowiska seniorskiego z ośmiu dzielnic Warszawy: Białołęka, Bielany, Śródmieście, Ursynów, Rembertów, Wawer, Wesoła, Żoliborz.  W konkursie udział wzięły zarówno zespoły artystyczne, jak również osoby indywidualne zgłoszone przez jednostki pomocy społecznej działające na rzecz osób starszych.

 

Talenty artystyczne seniorów oceniało 9 osobowe jury złożone z reprezentantów poszczególnych dzielnic na czele z przewodniczącą Panią Małgorzatą Nawrot – przedstawicielem Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

 

W przerwie przeznaczonej na obrady jury zgromadzona publiczność wraz z artystami mogła wysłuchać koncertu, którego motywem przewodnim były piosenki śpiewane, komponowane bądź napisane przez kobiety, które przeszły do historii muzyki. A wszystko to dzięki Zespołowi Mokka pod dyrygenturą Pani Ewy Czubińskiej.

 

Dla  wzmocnienia sił seniorów został przygotowany słodki poczęstunek oraz gorący posiłek.

 

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy natomiast zostali uhonorowani statuetkami Mam Talent 2017.

 

Zainteresowanie tegoroczną edycją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Otrzymaliśmy 130 zgłoszeń do konkursu, co pokazuje jak ważne jest promowanie aktywności osób starszych. Uczestnicy zaprezentowali wiele ukrytych talentów, wykazując się tym samym dużą oryginalnością oraz pomysłowością. Przygotowania do Konkursu w niektórych przypadkach trwały wiele miesięcy. Praca jaką każdy z seniorów włożył w zaprezentowanie swojego talentu została nagrodzona gromkimi brawami przez zgromadzoną licznie publiczność.

 

Amatorska twórczość artystyczna seniorów prezentowała bardzo wysokim poziom artystyczny, co było nie lada wyzwaniem dla jury. Obrady były długie i burzliwe.

Ostateczne wyniki Konkursu:

 

 LITERATURA:

 1. Barbara Łuczak – Dzielnica Białołęka
 2. Maria Mika  - Dzielnica Żoliborz
 3. Renata Herc  - Dzielnica Bielany

 

TANIEC:

 1. Zespół Taneczny Afrodyty – Dzielnica Bielany
 2. Zespół Taneczny „Przebudzenie” – Dzielnica Białołęka
 3. Zespół Taneczny „Rasowianki” - Dzielnica Rembertów

 

TEATR:

 1. Krystyna Trybuła -  Dzielnica Wawer
 2. Stare Dranie -  Dzielnica Śródmieście
 3. Danuta  Kędzierska  -  Dzielnica Bielany

 

PLASTYKA – FOTOGRAFIA

 1. Andrzej Borys  -   Dzielnica Wesoła
 2. Koło Foto  -   Dzielnica Bielany
 3. Barbara Pacek -   Dzielnica Białołęka

 

PLASTYKA  -  RĘKODZIELNICTWO

 1. Danuta Zawadzka – Dzielnica Rembertów
 2. Tadeusz Adamski   -  Dzielnica  Bielany
 3. Danuta Bogut         -  Dzielnica Rembertów

 

PLASTYKA  -  MALARSTWO

 1. Halina Nikiel -  Dzielnica Rembertów
 2. Ewa Anna Fiedorowicz  -  Dzielnica Wesoła
 3. Janina Mielcarz  - Dzielnica Rembertów

 

Na zakończenie Konkursu organizatorzy otrzymali takie oto podziękowanie
od jednego z seniorów: Cyt:

 

„Dzięki od Ręki

Druga przerwa dosyć długa,

Podziękowań zatem struga.

Przez tę chwilę dosyć sporą

- wszystkim organizatorom

Co spotkanie zgotowali

Ukłon mój i ten od sali.

Ukochani – wielkie dzięki

Z rymowanką tą od ręki”.

 

Organizatorom dzisiejszego spotkania z pełnym uznania ukłonem Ryszard Nowak z żoną Władysławą i obecnymi na spotkaniu seniorami.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Każda kolejna edycja Konkursu Seniorzy Mają Talent utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne. A zatem – do zobaczenia za rok!