Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

Przemoc

Zwiększ czcionkę:

Podmenu

Zespół Interdyscyplinarny

Procedura "Niebieskiej Karty"

Miejsca, w których można otrzymać pomoc

 

Problem przemocy

 

Emblemat - Stop przemocyPrzemoc  domowa – to każde, zamierzone i celowe oraz  wykorzystujące przewagę , zachowanie skierowane przeciwko bliskiej osobie, które wyrządza jej szkodę poprzez naruszenie jej praw i dóbr osobistych. Może przejawiać się na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej ,seksualnej bądź ekonomicznej.  A zatem, jeśli  ktoś jest poniżany ,zastraszany ,wyśmiewany czy krytykowany, kontrolowany lub izolowany albo jest bity lub ma ograniczane możliwości podejmowania własnych decyzji  doświadcza przemocy.

 

Przemoc może dotyczyć zarówno osób dorosłych jak i dzieci, które są wobec niej bezbronne .Może dotykać kobiet i mężczyzn w różnym wieku ,osób zdrowych i chorych ,o różnym statusie społecznym i ekonomicznym. Może zdarzyć się w życiu każdego człowieka.

 

Takie postępowanie jest bezprawne i trzeba mu przeciwdziałać  .                                                                 

 

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej   w ramach zadań związanych z realizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy oferują kompleksową pomoc osobom , które zgłaszają się z tym problemem. Podejmujemy także interwencje ,w sytuacji zgłoszenia ,również anonimowego, niepokojących sygnałów np. częstego i długotrwałego płaczu dziecka ,krzyków i awantur.     

Z doświadczenia wiemy, jak trudno jest czasami przełamać barierę lęku i  wstydu oraz niemocy .Ale wiemy także jak warto zdobyć się na tę odwagę i odzyskać własne życie.

 

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami  Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m. st.Warszawy:           

                                                                                                

  • ul. Marywilska 44C tel. 300 20 45, 300 20 40 wew. 43 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.