Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

„Profesjonalni w działaniu” 2020-2021

logotyp EFS

Koronawirus (SARS – Cov-2)

 baner KoronawirusaW okresie występowania stanu epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS – Cov-2), ze względu na Państwa bezpieczeństwo,  zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy wprowadził ograniczenia dotyczące kontaktu bezpośredniego pomiędzy pracownikami Ośrodka a mieszkańcami Białołęki.

 

Apelujemy do mieszkańców, aby ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w budynkach Ośrodka Pomocy Społecznej i korzystali z alternatywnych form komunikacji z Ośrodkiem przez ePUAP, e-mail, telefon. Kontakt

 

Informujemy, że przy wejściach do budynków, gdzie odbywa się obsługa klienta, zostały udostępnione płyny dezynfekujące do rąk. Jednocześnie prosimy, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby osoby obsługiwane zachowały odpowiedni dystans zarówno od pracowników, jak również innych osób oczekujących na obsługę. Pracownicy socjalni także ograniczą do niezbędnego minimum spotkania z mieszkańcami w terenie.

 informacje o koronawirusie

Państwa wnioski o udzielenie pomocy (finansowej, rzeczowej, usługowej, kierowania
do ośrodków pobytu stacjonarnego) będą rozpatrywane z zastosowaniem koniecznych środków ostrożności tj.:

 

 • Po złożeniu przez Państwa wniosku o pomoc, pracownik socjalny skontaktuje się z państwem telefonicznie w celu przeprowadzenia rozeznania dotyczącego sytuacji zdrowotnej członków rodziny i pilności realizacji zgłoszonej potrzeby.
 • Realizacja wywiadu środowiskowego oraz zaplanowanie pomocy nastąpi
  w możliwie najszybszym terminie,  po uwzględnieniu realizacji niezbędnych potrzeb bytowych osób z grup szczególnego ryzyka.
 • W okresie stanu epidemicznego priorytetem pracy Ośrodka jest udzielanie pomocy osobom objętym kwarantanną, osobom starszym, samotnym (w tym samotnym rodzicom z małymi dziećmi) niepełnosprawnym, opuszczającym szpitale, bezdomnym.
 • W pierwszej kolejności udzielana jest pomoc żywnościowa i na leki,  usługowa w najniezbędniejszym zakresie,  pomoc w formie poradnictwa specjalistycznego (w tym kontaktu z psychologiem) oraz interwencji kryzysowej.

 

Ponadto Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą w kontakcie telefonicznym z osobami, które dotychczas korzystały z oferty pomocowej Ośrodka w celu monitorowania sytuacji bytowej i ewentualnego udzielenia wsparcia emocjonalnego.

W razie podejrzenia u siebie zakażenia wirusem SARS – Cov-2

 

Polecamy kontakt z infolinią  NFZ : 800 190 590

Kontakt z SANEPID-em:

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie ul. Jana Kochanowskiego 21, 01-864 Warszawa PSSE kontakt z interesantami realizuje w następujący sposób:

w godzinach pracy PSSE od poniedziałku do piątku od 08:00 do 15:35 poprzez:

 1.  telefon do kancelarii PSSE: 22-310-79-00, fax 22-310-79-01;
 2. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.;
 3. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

 

po godzinach pracy PSSE od 15:35 do 08:00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy poprzez:

 1. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.;
 2. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

 

Adresy skrytek ePUAP:

/0136sgqnu2/SkrytkaESP,
/0136sgqnu2/skrytka)