Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

Centrum Aktywności Seniora

Zwiększ czcionkę:

Dwoje starszych ludzi siedzi na ławce

 

 

 

"Podobnie jak jesień może być najpiękniejsza porą roku, tak i starość

może być najpiękniejszym okresem życia”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas emerytury nie musi być czasem  smutku, wypełnionym szarością dnia codziennego, często także  bólem i cierpieniem. Musimy pamiętać , że pomimo swojego wieku seniorzy potrafią tworzyć, działać, rozwijać swoje pasje i realizować marzenia.

 

Właśnie z myślą o  seniorach -  biorąc ich potrzeby jako priorytetowe postanowiliśmy stworzyć  miejsce przyjazne dla każdego z nich, miejsce do którego będzie przychodził z radością, w którym będzie mógł się kształcić, poznawać nowe technologie oraz spotykać  z przyjaciółmi. Seniorzy - to  dla nich działamy, tworzymy i pracujemy przy czynnym wsparciu środowiska lokalnego ( praca metodą CAL ) .

To jaka będzie nasza jesień życia zależy tak na prawdę od nas samych.

 

 

Centrum Aktywności Seniora, jako element Klubu Integracji Społecznej i Samopomocy,  stanowi podstawowy element realizacji projektu „Ośrodek Pomocy Społecznej jako Centrum Aktywności Lokalnej”, będąc jedną z ważniejszych komórek naszego Ośrodka.

 Jest pierwszą tego typu placówką powstałą z myślą o osobach starszych, niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkałych na terenie dzielnicy Białołęka. Centrum urządzone jest w sposób nowoczesny i wygodny – doskonale sprawdza się zarówno jako miejsce przeznaczone do różnych form aktywności jak i odpoczynku.

 

Centrum Aktywności Seniora jest wyposażone w nowoczesny sprzęt: 42-calowy telewizor LCD wraz z zestawem kina domowego, stanowiska komputerowe, kuchnię umożliwiającą przygotowanie gorących napojów. Pomieszczenia przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Oferta Centrum Aktywności Seniora jest ciekawa, zróżnicowana i umożliwia aktywizację uczestników zajęć w różnych sferach życia. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, dostępne dla wszystkich mieszkańców Dzielnicy oraz prowadzone przez specjalistów, instruktorów lub wolontariuszy. Duża sala, która może pomieścić ponad 50 osób jest idealnym miejscem na spotkania grup, zarówno w celach wspólnego spędzenia czasu, jak również nauki (zajęcia edukacyjne dla seniorów) oraz spotkań okolicznościowych dla poszczególnych grup lub potrzeb szkoleniowych. Znajduje się tutaj także kącik prasowy, w którym można w ciszy i spokoju oddać się przyjemności czytania codziennej prasy. Centrum jest otwarte od godz. 08:30 do godz. 19:00 co daje możliwość każdej osobie przyjścia do Centrum o godzinie najbardziej jej odpowiadającej.

Oferta CAS to działalność różnych grup i kół oraz realizacja zajęć i projektów.

zdjęcie wejścia do budynku przy ul. Porajów 14

 

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, jako realizator programu Centrum Aktywności Lokalnej, serdecznie zaprasza mieszkańców do korzystania z usług Klubu Integracji Społecznej i Samopomocy przy ul. Porajów 14.

 

 

 

 

 

Czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 08.00 - 19.00,

w piątki w godz. 08.00- 16.00

 

 tel. 22 403 59 57