Przejdź do treści Przejdź do Menu dolnego

„Profesjonalni w działaniu” 2020-2021

logotyp EFS

Wolontariat

 

Koordynatorami Wolontariatu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy są:

  • Grażyna Bednarowicz – specjalista pracy socjalnej
  • Katarzyna Tomaszewska - specjalista pracy socjalnej

 

Dane teleadresowe

Wszystkie osoby zainteresowane niesieniem pomocy bliźniemu zapraszamy do siedziby Klubu Wolontariusza przy ul. Porajów 14

Tel. 22 403-59-57

Czynny jest w godz.

od poniedziałku do czwartku  w godz. 08.00 – 19.00
piątek: 08.00 – 16.00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Klub Wolontariusza

Przy naszym Ośrodku Pomocy Społecznej działa Klub Wolontariusza. Celem jego członków jest dobrowolne, bezpłatne i bezinteresowne świadczenie pomocy na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej dzielnicy.

Celem nadrzędnym naszej działalności jest między innymi propagowanie i rozwijanie obywatelskiego uczestnictwa w zaspakajaniu ludzkich potrzeb. Ośrodek Pomocy Społecznej spełnia rolę łącznika między potrzebującymi, a pomagającymi. Z wolontariatu może korzystać każdy mieszkaniec naszej dzielnicy niezależnie od statusu materialnego.
Udało nam się poprzez wolontariat tworzyć lokalne więzi międzyludzkie a także stworzyć ludzką solidarność poprzez włączenie ludzi dobrej woli do niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Dzięki wolontariuszom i ich sumiennej, uczciwej pracy rozszerzyliśmy swoją ofertę pomocową, zwiększyliśmy skuteczność działania Ośrodka Pomocy Społecznej. Program ten pozwolił na integrację mieszkańców Dzielnicy Białołęka wokół lokalnych problemów społecznych z wykorzystaniem aktywności mieszkańców dzielnicy. Wolontariusze pomagają osobom starszym, niepełnosprawnym oraz dzieciom – niosąc pomoc w załatwianiu drobnych spraw i czynności domowych, wspólnie spędzają czas wolny, pomagają w nauce a także w rozwiązywaniu codziennych problemów.

 

Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania Klubu Wolontariusza stał się obszar działalności wolontarystycznej, który wg. nas wydawał się być najbardziej istotny i bliski nam samym – wolontariat seniorski. Za tę działalność w 2011r. otrzymaliśmy nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej, co jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu, że angażowanie osób starszych do pracy wolontarystycznej jest właściwym kierunkiem działań, kierunkiem, który warto, a nawet trzeba kontynuować.